Blbý klid, který nám vzal vítr z plachet

Máme za sebou vítězství turnaje Generali Česká Cup 2020, o kterém věřím, že nás před začátkem Extraligy nakoplo a dodalo nám energii. Chybělo ale málo a mohlo to být jinak. Především na konci první třetiny druhého finálového zápasu v Pardubicích…

Pardubice potrápily

Nejvíc nás v poháru jednoznačně potrápily Pardubice, se kterými jsme hráli dva finálové zápasy. Jde vidět, že přes léto notně posílily a hrály velmi dobrý hokej. První finálové utkání jsme vyhráli 3:0. A přestože jsem cítil velkou herní a střeleckou převahu našeho týmu, soupeř dokázal hrát vyrovnaný stav a uměl nám to udělat těžké.

U druhého zápasu hrálo velkou roli mentální nasazení našeho týmu. Kluci před utkáním cítili, že mají náskok a velkou šanci celý turnaj vyhrát, a tak jsme šli do posledního utkání s takovým tím “blbým klidem”, který nám malinko vzal vítr z plachet.

Inkasovali jsme dva rychlé góly, soupeř v první třetině skvěle bruslil a my jsme s ním měli velké problémy. První střela od nás přišla až někdy v půlce první periody a popravdě, bylo jen otázkou štěstí, zdali dá soupeř ještě jeden gól a my půjdeme do druhé třetiny zcela vyrovnaní.

Po první třetině jsme hráčům řekli, že musí hodně přidat a já na nich viděl, že s tím, jak se utkání vyvíjí, nejsou vůbec spokojeni. Proto do toho pořádně šlápli, Pardubicím z mého pohledu navíc ve druhé třetině malinko došla šťáva, byli jsme schopni soupeře zatlačit a následně dali dva góly. V poslední třetině už jsme si takticky udrželi náskok a po gólu Lukáše Jaška na 3:3 už Pardubice přestaly věřit ve zvrat. Pohár tohoto letního turnaje tak putoval až na východ republiky, k nám do Třince.

Mrzí mě jen, že jsme kvůli covidu nemohli odehrát semifinálovou sérii. Utkali bychom se s Plzní, která proti nám hraje vždy velmi dobře a třeba by to celé dopadlo jinak, kdo ví. Sami možná zanedlouho poznáme, jaké to je kvůli karanténním opatřením nenastoupit do zápasu. Jsem nesmírně rád, že jsme zatím všichni zdraví. Netrápí nás ani covid, ani žádná podzimní viróza a já věřím, že si pevné zdraví udržíme i nadále. To samé přeji i všem ostatním klubům a hráčům v Česku.

Hurá do Extraligy

V neděli dostali hráči volno a v pondělí jsme se potkali až odpoledne na hodinovém tréninku. Dnes odpoledne nás čeká média den, setkání s novináři, týmové focení… ale dostalo se i na hokej. Začali jsme s přípravou na náš první extraligový zápas, který se koná už tento pátek. Hned v úvodu nás čeká hodně cestování, nejdřív brněnská Kometa, která hraje v poslední době na domácím ledě skvěle a je jasné, že nám nedá nic zadarmo. Na Kometě si dáme ještě i sobotní dopolední trénink, po kterém bude následovat přejezd do Karlových Varů, kde hrajeme v neděli.

Z mého pohledu je to náročný start, každý klub chce chytit začátek a lépe se samozřejmě začíná na domácím ledě. V domovské Werk Areně uvítáme naše fanoušky příští týden při utkání s Vítkovicemi, tak nám do té doby držte pěsti, rádi bychom se s vámi viděli už s nějakým tím bodovým přírůstkem 🙂