Jsme opět ve finále!

V posledních dnech máme velmi nabitý program, přesto mi to nedá, abych se s vámi nepodělil o dojmy z právě probíhajícího Play-off. Opět jsme se dostali až do finálové série, kde se potkáme s pražskou Spartou. Věřím, že se společně vydáme vybojovat zlatý hattrick.

Od roku 2018 jsme se dostali už ke čtvrtému finále. Je to na poměry dnešní doby nevídaný úspěch a možná by se to dalo lehce srovnat i s érou Vsetína. Jak velký je to pro nás úspěch, ale pořádně doceníme až s nějakým odstupem. Dobře si uvědomujeme, že takové úspěchy nemůžete sbírat věčně. A o to více si cením, čeho jsme zatím dosáhli. Pro mě jako hlavního trenéra je to veliká satisfakce a důkaz toho, že práce za mnou i celým realizačním týmem vede správnou cestou k úspěchům.

 

Předchozí série byly velmi těžké

Zatím jsme v Play-off nasbírali dohromady osm výher. Nicméně je potřeba přiznat, že obě série s Vítkovicemi i Mladou Boleslaví, byly v některých momentech velmi vyrovnané. Pro mě je ale důležité, že jsme vždy našli sílu a překlopili utkání na svou stranu. Někdy to navíc bylo i v zápasech, kdy náš výkon měl drobné výkyvy. O to je to pro nás cennější a zároveň ukázka toho, že dobrý tým většinou najde cestu k vítězství. My jako trenéři se vždy snažíme naladit kluky tak, aby se zcela odevzdali týmovému pojetí, dokázali se na ledové ploše prezentovat společně se svým hokejovým talentem, tím nejlepším způsobem. Někdy to sice nevyjde, je to sport, ale přeji si, aby bylo vždy vidět, že tomu dávají všechno. Proto si přeji samozřejmě vyhrát i další čtyři zápasy ve finále 😊, ale to víceméně jen koresponduje s naší filozofií vyhrát v každém utkání. Nejen v Play-off. Hrajeme hokej, který vyhrává zápasy a je důležité, že tomu kluci věří a jdou naproti.

 

Hráči dělali všechno pro vítězství

 

Co si zatím především a našich výkonech cením? Zejména to, že si vytváříme dostatek příležitostí ke skórování. Na druhou stranu se nám je ne vždy daří proměňovat. Série s Vítkovicemi mohla být daleko jednodušší, pokud bychom byli ve svých šancích produktivnější. Věděli jsme, že to do soubojů s Mladou Boleslaví musíme zlepšit, což se povedlo. Na soupeře jsme byli nachystáni i z loňského semifinále, ve výsledku nás nepřekvapil ničím. Zaměřili jsme se na bránění Mladé Boleslavi v tomto i v uplynulém Play-off, ukazovali jsme hráčům sestřihy a jsem rád, že naše pokyny a podněty dokázali splnit bezezbytku.

 

Dva góly v power-play? Na to budu určitě rád vzpomínat

Ve třetím utkání se nám navíc povedlo zlomit nepříznivě se vyvíjející utkání na naši stranu i díky dvěma gólům při hře bez brankáře. Určitě na to budu rád vzpomínat. Domácí si možná mysleli, že už mají utkání „v kapse“, ale viděl jsem v očích našich hráčů na střídačce, že stále cítí šanci na zvrat a zejména odhodlání s výsledkem pořád něco udělat. Měli jsme výraznou střeleckou převahu a věřil jsem, že v sobě dokážeme najít sílu na otočku. Přiklonilo se k nám samozřejmě i štěstí, pomohl nám zbytečný faul a my to dokázali využít.

Jinak Mladou Boleslav tradičně považuji za silného soupeře. Letos asi svou semifinálovou účast mohou považovat vzhledem k tomu, jak si stáli v základní části, jako malý zázrak. Letos to ale byl o něco zkušenější a vyzrálejší tým. Skvěle zvládli sérii s Hradcem Králové, v pravý čas zvládli výborně přepnout na jinou úroveň, což je v Play-off duelech nesmírně důležité. Musím před nimi vyseknout poklonu, jak závěr soutěže zvládli.

 

Rozhovor po posledním zápase v semifinále 

 

Finále nakonec budeme začínat na domácím ledě, kde budeme mít k dispozici i případný sedmý zápas. Je to samozřejmě skvělé. Uděláme maximum proto, abychom uspěli. Ale jak mě možná už dobře znáte, jestli budeme hrát doma nebo venku, chci aby náš herní projev byl stále stejný. Pro fanoušky ale věřím, že je začátek série na domácím ledě příjemnou výhodou.

 

Očekávám tuhý boj

Jinak co čekat od finálové série? Tuším, že první dva duely budou spíše takové „oťukávací“. Koneckonců, se Spartou jsme se v Play-off poměrně dlouho neutkali a na cestě k předchozím úspěchům jsme vesměs potkávali jiné soupeře. Během dalších zápasů bude nepochybně přibývat jiskření tím, jak se bude blížit i závěr Play-off. Oba týmy budou chtít nepochybně uspět a nechají na ledě úplně všechno.

Pochopitelně si uvědomuji, že jsme blízko dosažení zlatého hattricku. To se zatím v české extralize povedlo pouze Vsetínu, který dokonce vyhrál pětkrát v řadě. Nechci to ani tak srovnat se Vsetínem samotným, jako spíše s érou naprosto nadupaného kádru, který válcoval každého. Od té doby se hokej nesmírně posunul a všechny týmy, které proti sobě nyní nastupují, mohou hrát prakticky vyrovnaný zápas. O to je cennější, že jsme opět ve finále a na cestě tam, byli schopni zvládnout klíčové zápasy. Jsem rád, že hrajeme rychlý, nepříjemný a zároveň účelný hokej. Vážím si toho, že jsme to dokázali s kolegy vštípit našim hráčům natolik, že to fantasticky prezentují na ledě.

 

Zápasy se Spartou bývají vždy plné emocí, které k Play-off rozhodně patří.

 

Jinak se v Play-off ukazuje, že když máte zkušenosti, máte v rukávu drobnou výhodu. Více než u nás jsem to ale tentokrát pozoroval v ostatních sériích. Krásně se to ukázalo především v bitvě mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví. Jasně šlo vidět, že základní část prostě není totéž co Play-off a je třeba mít hráče, kteří jsou v nadstavbové části schopni zařadit ještě o něco vyšší rychlost. Boleslav přesně věděla, co má hrát. Je ale dobré mít správně namíchaný tým. Jen zkušenost vám tyto klíčové zápasy nevyhraje. Potřebujete mít i zdravou drzost, dravost a jakousi herní bezelstnost. Jedině takový mix vám dopomůže k úspěchu.

 

Za fanoušky jsou rády všechny kluby

Rád bych se vyjádřil i k fanouškům. Atmosféra, kterou vytváří, našim hráčům nepochybně pomáhá. Jezdí s námi i na venkovní utkání a přál bych si, aby takto jezdil každý fanoušek svého týmu a bylo to na tribuně ještě nabitější. V letošním Play-off ale konečně vidíme napěchované haly v Praze, v Budějovicích, u nás i všude jinde. A mám z toho velkou radost!

V roli trenéra Ocelářů mne letos čeká už čtvrté finále v 5 letech. První jsme proti Kometě nezvládli, v dalších dvou jsme ale už byli úspěšní. Hrozně rád vždy vzpomínám na poslední zápas, který nám „přiklepnul“ tituly. Co si tak ale v každé sérii vybavuji, vždy proti nám stály kvalitní týmy a rozhodovaly opravdu maličkosti.

A co rozhodne toto finále? Kdybych měl vyjmenovat tři věci, pak to bude výkon brankáře, hra ve speciálních týmech a to, jak moc to oba týmy budou chtít urvat ve svůj prospěch. S kolegy pro tento závěr proto uděláme maximum!

 

Držte nám ve finále se Spartou pěsti! Věřím, že vám opět uděláme radost a poslední zápasy letošního ročníku si společně užijeme na stadionech. Užívejte si nastávajícího jara,  finálového hokeje a především zůstaňte zdraví a s dobrou náladou!