Letní příprava je za dveřmi

Mistrovství světa v ledním hokeji nedávno skončilo, ale my se s Ocelářích začínáme pomalu připravovat na novou sezonu. V létě nás čeká mnoho práce a hráče nepopsatelná dřina, ale moc rádi bychom našim fanouškům přinesli tolik radosti co vloni a proto vše, je pochopitelně potřeba něco udělat.

Aktuálně za sebou máme třídenní kondiční a silové testy, které probíhají na Letním stadionu, atletickém oválu nebo posilovně v naší WerkAréně. Zátěž je rozložená do tří dnů, neboť hráči by vše v jeden den zkrátka nestihli. Je to základní bod naší přípravy, od nějž bychom se rádi odrazili. Kondiční plány následně vypracováváme společně s realizačním týmem a naším kondičním trenérem.

Důležitým bodem naší přípravy budou dva týdny společných soustředění a hned tři týdny plnění takzvaných individuálních plánů. Co si ovšem pod tímto pojmem představit? Rozhodně to není tak, že by hráči měli volnost v plnění úkolů, které jsme jim zadali. Hráči jsou povinni plnit si zadaná cvičení a zároveň je přitom monitorujeme. To probíhá tak, že nám musí přes své chytré hodinky posílat výsledky svých výkonů a my je následně vyhodnocujeme a evidujeme, abychom byli obeznámeni s aktuální připravenosti našich borců.

 

Dvě soustředění a tři týdny náročného “individuálu“

Takto individuálně, byť pod naším stálým dozorem, se hráči připravují první dva týdny. Poté následuje odjezd na společné soustředění do Nízkých Tater, kde společně trávíme další týden. Rozhodně se však ani v tomto případě nejedná o žádný zájezdový pobyt. Je to pět dnů opravdu tvrdé řehole a velké dřiny. Nicméně právě v těchto dnech získávají hráči tolik potřebnou kondici, kterou následně v průběhu sezony zúročí. Na Slovensku se také poprvé s námi objeví navrátilci z MS v Rize, Miloš Roman a David Musil, kteří po šampionátu dostali krátkou dovolenou.

Při tvorbě přípravy vycházím především z vlastních zkušeností, které jsem nabral jako hráč a také formou stáží v nejlepší soutěži na světě, NHL.. Měl jsem možnost zažít a plnit si stanovené kondiční plány během svých angažmá v zámoří. Na to se snažím navázat a to dobré z nich aplikovat do přípravy pro naše hráče. Věřím, že nám takto nabyté zkušenosti nakonec pomohou k dosažení adekvátní fyzické kondice a připravenosti na sezonu. Dohromady by suchá část letní přípravy měla zabrat cca 8 týdnů, během nichž očekáváme od všech hráčů maximální nasazení.

Soustředění v Nízkých Tatrách

Letní přípravu před novým ročníkem Tipsport extraligy si zpestříme také účastí v hokejové Lize mistrů. Po roční přestávce tak naše organizace Ocelářů opět dostane možnost bojovat s ostatními evropskými kluby a za mě je to měření sil vždy velmi přínosné pro všechny z nás, jak hráče tak i mne jako trenéra. Rozhodně to nebereme jen jako takový přípravné nebo tréninkové zápasy, ale jako ostrou konfrontaci na mezinárodním poli. Hráči získávají v těchto zápasech nové zkušenosti a jsou to pro ně souboje s celky, které neznají, díky čemuž se posouvají a nabírají inspiraci a chtíč se neustále zlepšovat.

 

Přípravu zpestří po roce i Liga mistrů

Čekají na nás mimo jiné zápasy s Leksandem nebo Fribourgem, což jsou celky z velmi kvalitních evropských soutěží. Jsme strašně rádi za to, že do soutěže můžeme zasáhnout, neboť je to svým způsobem odměna také pro naše výborné fanoušky, kteří na tyto unikátní duely jezdí společně s námi. Příležitost pochopitelně budeme chtít dát i hráčům širšího kádru nebo farmy tak, abychom je viděli v ostrých a důležitých zápasech.

Původně jsme se měli ve skupině střetnout také s běloruským Junosť Minsk. V posledních dnech ale padlo definitivní rozhodnutí, že tento soupeř nakonec volnou kartu do Champion Hockey League nedostane a měl by být nahrazen někým jiným. V tuto chvíli zatím nedokážu odhadnout, kdo Minsk nahradí, ale myslím i tak,že se bude jednat o velmi kvalitního soupeře.

 

Složení naší skupiny v Lize Mistrů doplní nový tým místo Minsku

Na programu budou pochopitelně mimo samotné Ligy mistrů také další přípravné duely, na kterých se doufejme potkáme i s našimi věrnými fanoušky. Kromě čtyř zápasů v rámci CHL bychom měli odehrát i čtyři klasická přípravná utkání. V plánu máme v tuto chvíli první přípravné utkání s AZ Havířov v Havířově, následují dva souboje s Vítkovicemi doma/venku, na jeden duel je pak aktuálně domluvená Kometa Brno v Brně a další zápas bychom měli sehrát s naší farmou z Frýdku-Místku v Třinecké WerkAréně. Naší snahou bude opět rozložení zátěže mezi co největší počet hráčů tak, abychom si je vyzkoušeli, prohlédli a dali prostor v různých situacích a zápasech, mohli na základě těchto poznatků postavit náš tým směrem k začátku ELH.

Té se bude nově účastnit letos hned 15 celků. To znamená, že dohromady každý tým zvládne celkem 56 zápasů v základní části. Do toho se navíc v Číně uskuteční olympijské hry, což možná některé extraligové týmy včetně nás může stát nějaké hráče, ale musíme se na to dobře připravit.

 

Každopádně pevně věříme, že třeba už v srpnu budeme moci hrát hokej před zaplněnými tribunami a tak tomu bude i po celý příští ročník. Držte nám palce a zůstaňte zdraví a užívejte sluníčkového června!