Kundrátek, Horký. Nejlepší přestupy a hráči extraligy

Máme za sebou první čtvrtinu extraligy. Přinesla spoustu zajímavých a vzrušujících zápasů, které provázel jeden společný znak: obrovskou vyrovnanost, kdy každý může porazit každého. První Pardubice sice mají ve svém středu spoustu špičkových hráčů, ale od ostatních nijak výrazně v tabulce odskočené nejsou.

Podobná situace panuje i na chvostu tabulky. Poslední čtyřce schází ke klidnému středu tabulky jen několik bodů a vše je tak ještě otevřené. Spousta týmů zatím hraje nad své možnosti a díky tomu má zatím extraliga grády. Hokej se mi líbí a věřím, že to tak bude i v dalším průběhu soutěže.

V dnešním článku se zaměřím na pět přestupů, které se opravdu povedly, a vybral jsem i pět hráčů, kteří na mě v dosavadním průběhu soutěže dělají největší dojem.

 

5 nejlepších přestupů

Tomáš Kundrátek (Třinec → Kometa)

Za mě naprosto klíčový bek Komety, který zároveň patří mezi nejlepší obránce extraligy. Tomáš umí hrát směrem dozadu i dopředu, bohužel se ale v prvním utkání zranil, což ho připravilo o poměrně velkou porci zápasů. Když nebyl na ledě, měla Kometa výsledkové výkyvy. Tomáš je hráč, který je schopen trávit na ledě spoustu minut a jeho význam pro tým se bude postupně zvyšovat.

David Musil (Třinec → Pardubice)

Co se týká defenzivy, patří k nejlepším hráčům extraligy. Proti Davidovi je velmi těžké hrát, obejít ho. Má ve svém týmu velkou roli, je to obětavý hráč a za mě určitě obránce reprezentačního kalibru. Určitě Pardubicím v této sezoně hodně pomůže.

Peter Mueller (Kometa → Vítkovice)

Vždy, když jsem byl na střídačce a Peter hrál proti nám, věděl jsem, že bude na ledě cítit a že je to vynikající hráč. Je schopen bodovat i v zápasech, v nichž se mu tolik nedaří, a prakticky vždy je schopen vytvořit nebezpečnou situaci. Vítkovicím dodal jeho přesun velkou sílu, hrají o čelo extraligy. I on byl sice nějakou dobu zraněný, ale vrátí se zpět a bude opět patřit mezi lídry.

Lukáš Radil (Dinamo Riga → Pardubice)

Několik zápasů Pardubic jsem letos viděl naživo a Lukáš mne pokaždé zaujal. Hraje velmi dobře, je to pracovitý útočník, umí dobře bruslit a v prvním útoku táhne tým s Tomášem Zohornou a Robertem Kousalem. Pardubice jsou i jeho zásluhou zaslouženě v popředí extraligy.

Roman Will (Čeljabinsk → Pardubice)

Roman je reprezentačním brankářem, o čemž není pochyb. Pardubice mají navíc skvělé oba brankáře, neboť za Romanem je připravený ještě Dominik Frodl. Sázka na vyváženou dvojici se tady zatím vyplácí, neočekávám od nich nějaké větší výkyvy.

TOP hráči extraligy

Robert Kousal (Pardubice)

Místo Tomáše Hyky zapadl Robert velmi dobře do útoku s Lukášem Radilem a Tomášem Zohornou. Je to typ útočníka, který vedle sebe potřebuje kreativní hráče. Posunem v sestavě získal opět radost ze hry, je aktuálně velmi nebezpečný. Vyniká výborným bruslením a schopností dát gól.

Pavel Kousal (Mladá Boleslav)

Pavel přišel s Ondřejem Najmanem z Jihlavy. Oba jsou ročník narození 1998, takže to jsou mladí kluci. Pavla zdobí přímočarý styl, je velmi rychlý a důrazný a neustále pracuje. Je navíc schopný bodovat i bez svého tradičního parťáka a má obrovský potenciál. Je to stále mladý hráč, kterému by mohla být extraliga brzy malá a může zamířit do ciziny.

Luboš Horký (Kometa)

Hokejista s výbornou střelou a drajvem do brány. Umí dát gól, i když v mezihře často není tolik znát. Jakmile se ale dostane do šance, velmi dobře zakončuje. Vyšel mu začátek sezony, puky se k němu odráží a ve hře je pro svůj tým nesmírně platný. Po odchodu Muellera by mohl Kometu táhnout a už teď má nakročeno někam ke třiceti brankám.

Peter Krieger (Vítkovice)

Vůbec jsem tohoto hráče neznal a ukazuje se, že ve Vítkovicích mají dobrý skauting. Peter je menšího vzrůstu, je ale zároveň velmi kreativní, nebojí se navíc chodit do prostoru, odkud padají branky. Chce hrát kombinační hokej a uvidíme, jak mu to bude šlapat dál, protože začátek je z jeho strany výborný. S Muellerem patří k prvnímu vítkovickému sledu a nechme se překvapit, jak jim to bude lepit dál.

Michael Frolík (Liberec)

Vnímám, že Liberci se v poslední době tolik nedaří poté, co v prvních zápasech pravidelně bodovali. Michael hraje po příchodu na severu Čech svůj klasický styl. Výborně bruslí, je poctivý a hraje jednoduše dozadu. Zkrátka je to komplexní hokejista. V Liberci jeho hra nestrádá, získal hodně bodů a bude platným členem v play-off, kam se Liberec určitě dostane.