Loučím se s vámi, Pardubice

Václav Varaďa loučím se

Nezastírám, že konec mého angažmá v Pardubicích pro mne byl překvapivý. Nicméně odcházím s pocitem dobře vykonané práce – Dynamo Pardubice má nakročeno k prvnímu místu po základní části, má největší počet vstřelených gólů i nejméně těch inkasovaných, je nejlepší v přesilových hrách, v řadě zápasů – naposledy ve středu na Spartě – hráči ukázali, že cesta, po které jsme se společně vydali a které já vždy věřím, vede k atraktivnímu hokeji, naplnění cílů a úspěchům. Hráčům jsme ukázali, že jedině dennodenní maximální práce a nasazení pomohou i jejich rozvoji a posunou je v jejich kariéře. Byla radost s týmem pracovat a děkuji také za vřelé přijetí a podporu všem fanouškům Dynama. Podobně jako po konci v Třinci věřím, že s řadou hráčů v týmu zůstaneme v kontaktu a držím jim palce v dalším rozvoji.

Respektuji právo majitele vybrat si kouče, nemohu ale souhlasit se zdůvodněním konce mého angažmá. Nepochybně jsem náročný a důsledný trenér, dávám hokeji všechno, a to samé vyžaduji i od hráčů a všech členů realizačního týmu. Věřím svojí cestě a chci ovlivňovat sportovní směřování týmu a vývoj hráčů. Jsem ale otevřený diskusi a nejsem v žádném případě solitér. Hokej byl, je a bude týmový sport, a to platí úplně na všech úrovních. Už od svých hráčských let vím, co je to profesionální přístup, NHL je v tomto směru ta nejlepší škola a neumím si představit, že bych někdy něco vypustil nebo do toho nedal vše. S neprofesionalitou a nedbalostí na mne opravdu nechoďte.

Hokej je tvrdá hra, ale každý, kdo mne zná, ví, že nikdy hráče, kolegy, ale ani soupeře neurážím, že se vždy chovám korektně a férově. Slušnost a fair play jsou základními pilíři mé cesty. A tak tomu bude i nadále, ať už mne zavede kamkoli.

Vašek