Šéftrenérem na dalších 7 ocelových let

Po úspěšné play off sezóně v loňském roce jsme začali s majiteli klubu řešit, co se mnou bude dál. Ani ne za dva týdny mi totiž končí tříletá smlouva, kterou jsem měl v Třinci podepsanou na pozici hlavního trenéra áčka. Ze strany vedení jsem už vloni cítil zájem spolupráci prodloužit, a popravdě, jsem za to moc rád. Třinecký klub totiž není jen o byznysu, ale hlavně o lidech, kteří milují hokej.

 

Z trenéra šéftrenérem

Velice si vážím podpory, které se mi ze strany vedení klubu dostává. Protože nabídnout trenérovi smlouvu hned na sedm let je v Česku celkem rarita. Možná je to tím, že se nikdy nedívám jen o jednu sezónu napřed… s Oceláři mám velké plány. Když jsem začátkem roku skončil jako trenér reprezentační dvacítky, tak mě to samozřejmě chvíli mrzelo, ale asi to tak mělo být, mám teď volný prostor věnovat se jen Ocelářům. 

Rozdíl oproti dosavadní práci? Jako šéftrenér budu mít na starosti vývoj a posun hráčů napříč celým klubem, doteď jsem byl primárně trenérem áčka, který měl poradní slovo i v dalších týmech. Je to pro mě obrovská výzva a já se nesmírně těším, až se naplno pustím do práce.

Fokus na mladé hráče a jejich trenéry

Jedním z hlavních bodů mé dlouhodobé vize je to, že budeme věnovat víc pozornosti mladým hráčům. V tomto bodě jsme s majiteli klubu absolutně zajedno. Konkrétně budu víc řešit jejich tréninkové plány i nastavení systémových věcí napříč všemi kategoriemi tak, aby byl jejich hokejový vývoj jednodušší a plynulejší. Chci s nimi víc pracovat a dotáhnout to do takového stavu, kdy budou perfektně připravení na přestup do áčka. A pracovat budu nejen s hráči, ale především s jejich trenéry, protože právě oni mají možnost posunout hráče co nejdál.

 

Jedno po druhém

Plánů a projektů mám v hlavě spoustu. Mým prvním velkým úkolem bude dívat se. Pozorně sledovat, jak týmy trénují, jak jsou jednotliví hráči připravení a co všechno vůbec umí. Potřebuju si v hlavě udělat jasný obrázek o každém jednom týmu, trenérovi i hráči. Jakmile budu mít jasno, vrhneme se na jednotlivé projekty.

Jedním z těch, který hodlám rozjet co nejdřív, je aktivní zapojování mládežnických trenérů do přípravy áčka. Prozatímně to mám namyšlené tak, že si vždycky vytáhnu jednoho trenéra mládežníků a nechám ho s námi, áčkem, fungovat jakožto pomocnou ruku a pozorovatele při trénincích. Chci, aby trenéři nižších kategorií viděli, jak se pracuje se staršími hráči, co všechno příprava obnáší a co všechno za tím extraligovým kolosem stojí.

Atypická letní příprava

Z pochopitelných důvodů dostali hráči v posledních několika týdnech volno, trénují doma, individuálně. Mně tato situace umožnila důkladně si promyslet a naplánovat hned několik variant letní přípravy. V ideálním případě začneme začátkem května trénovat opět společně. Komunikuji i s trenéry našeho partnerského klubu ve Frýdku-Místku, se kterými se snažíme synchronizovat úroveň letní přípravy tak, aby na tom hráči obou klubů byli výkonnostně podobně. Cílem je, abychom měli během sezóny v případě potřeby k dispozici hráče i z Frýdku-Místku.

 

Sestava 2020

Koncem dubna končí nejen moje trenérská smlouva, ale také smlouvy všech hráčů dosavadního kádru. Na našem webu můžete už teď najít některá jména, se kterými jsme smlouvu prodloužili, na oznámení nových posil si fanoušci nicméně počkají až na začátek května. Sám jsem velmi zvědavý na jejich reakce ☺