Zápisky z karantény

Jak jste si asi všimli, tentokrát jsme „to“ schytali my. Přibližně den až dva poté, co jsme se vrátili z Karlových Varů a Litvínova, se u prvních hráčů začaly objevovat příznaky Covidu-19. Zvýšená teplota, únava, bolesti hlavy a u některých i dýchací potíže. Proto jsme ihned kontaktovali hygienickou stanici a nechali všechny hráče, včetně celého realizačního týmu, otestovat přímo v naší Werk Areně.

Testování proběhlo ve dvou fázích, kdy ve druhém kole byli testovaní ti, kteří byli v prvním testu negativní. To byl i můj případ, napoprvé jsem měl test negativní a o tři dny později už byl test pozitivní 🙁 . Celkově si Covid-19 zasednul na většinu členů z týmu, kde je nás dohromady 32. Já sám vnímám na sobě příznaky koronaviru podobně jako u chřipky – horečka, bolest hlavy, bolesti kloubů, velká potřeba spánku a odpočinku.

V tuto chvíli už se cítím o hodně lépe než na začátku. Za normálních okolností jsem velmi aktivní člověk, denně se setkávám se spoustou lidí, jsem společensky nastavený…,ale mám rád i svůj klid.

Věřím, že virus tady mezi námi aktuálně je, nicméně jsem toho názoru, že lidé, kteří se o svoji imunitu poctivě starají, zdravě se stravují, dbají na svou tělesnou kondici, jsou schopni bojovat s nákazou daleko lépe než ostatní. Myslím si, že primárně ohroženou skupinou jsou naši senioři a lidé s chronickými onemocněními.

Rozhovor na webu Ocelářů

Co se týká mých hráčů, všichni jsou vybavení individuálními tréninkovými plány, podle kterých trénují dle svých aktuální možností. Někdo je na tom lépe, někdo hůře. Proto jsme na nikoho netlačili a všem doporučili především dostatek spánku, odpočinku a vitamínů. Většina hráčů si domů také půjčila i vybavení z posilovny a spinningová kola, takže vnímám, že chuť trénovat klukům rozhodně nechyběla 🙂 .

Jakmile se všichni členové našeho “ ocelářského klanu “ plně zotaví, najedeme opět do plného tréninkového režimu a věřím, že na konci příštího týdne bychom se opět mohli vrátit na pódia Extraligy, odehrát domácí utkání proti HC Vítkovice Steel.

Celá situace mě neskutečně štve a mrzí. A teď nemyslím jen to, že jsme museli přerušit skvělý rozjezd do nové sezóny. Trápí mě to, že sportu letos vůbec není přáno a že vyhlídky nejsou o moc lepší než na jaře. Zdraví nás všech bylo nicméně vždy na prvním místě a je správné, že to tak zůstává i nadále.