To nejzajímavější ze streamu s Ondrou Palátem

Hostem mého nejnovějšího instagramového streamu byl Ondra Palát. Jeden z nejlepších českých hráčů současnosti, toho času však zotavující se po zranění.

Řeč byla o NHL, intenzitě tréninků, ale také třeba o reprezentačních akcích. Diskuze se nesla v hodně uvolněné atmosféře a pokud jste stream ještě neviděli, pak neváhejte a pusťte si ho, rozhodně stojí za to!

O přestupu

Ondra po dvou titulech v Tampě Bay změnil působiště a od nové sezony hájí barvy New Jersey Devils. Ač zatím vinou zranění mnoho zápasů neodehrál, výsledky klubu jsou zatím výborné. „Organizace tu šlape opravdu neskutečně. Jsem rád za to, že zažívám něco jiného než v Tampě. Naneštěstí jsem se však hned zkraje sezony zranil, ale kluci hrají výborně a daří se jim pravidelně bodovat,“ uvedl Ondra ke svému přestupu. I já si ve své kariéře pochopitelně pamatuji přesuny a mohu potvrdit, že to není jednoduché.

Mistrovství světa v Bratislavě

Bavili jsme se také o Ondrově účasti na mistrovství světa v Bratislavě 2019. Českému týmu se tam velmi dobře dařilo a sám jsem se byl na několika zápasech podívat. Vždy, když jsem sledoval hru českého týmu, vrtalo mi hlavou, proč Ondra, který hrál tak skvěle, nedostává na ledě více prostoru a trenér ho schovává ve třetí nebo ve čtvrté lajně.

Ondra je ale velmi skromný a pracovitý hráč, který přijme jakoukoliv roli, a tak to asi trápilo víc nás v publiku než jeho. „Jsem hráč, co přijme od trenéra roli, kterou mu dá. Odehrál jsem to tak, jak jsem nejlépe mohl, škoda jen, že se nám tehdy nepovedlo udělat medaili, protože tým šlapal opravdu fantasticky,“ doplnil. A je to nejspíš právě jeho skromnost a pracovitost, která ho dostala do nejlepší soutěže světa.

Oslavy Stanley Cupu

Řeč pochopitelně musela být i o Stanley Cupech. Je to věc, která bohužel mé kariéře chybí, ale Ondrovi ji ze srdce přeji. Jak vlastně vypadají takové oslavy po vítězství? „Prvních pár dnů je opravdu nesmírně náročných. S rodinami chodíte po restauracích, s pohárem se přesouváte prakticky od baráku k baráku. Zvednout tento pohár bych přál každému hokejistovi. Protože o tom, jak je těžký, se jen nevyprávějí legendy, on skutečně tak těžký je,“ usmíval se Ondra.

David Pastrňák

Probrat jsme spolu museli i dvě velké hvězdy současného ledního hokeje, Connora McDavida a Davida Pastrňáka. Já osobně si Davida pamatuji z jedné exhibice ve Žďáru a on tam hrál úplně nadoraz, bylo vidět, jaký je to obrovský profík a kolik obětuje hokeji. Letos drží Boston a moc i jemu přeji, aby se s ním dočkal zisku Stanleyova poháru. „I mně se líbí, jak je sebevědomý, jak snadno je schopný projet kolem obránce, případně vytvořit šanci. Asi všichni nyní cítí, že mají Boston Bruins poslední šanci vyhrát pohár, já jen doufám, že to nebude zrovna proti nám,“ uzavřel Ondra Palát.

Za bezmála hodinu, kterou stream trval, jsme toho ale probrali mnohem víc, řeč byla třeba o tom, kdy se Ondra vrátí na led. Celý stream najdete na mém instagramovém profilu.

Ještě jednou moc děkuji Ondrovi, že si udělal čas, a vám přeji vše nejlepší v celém letošním roce.